Herkese Merhaba


Adettendir ve okuyucu için haktır girdiği sayfa hakkında bilgi almak. Ve şimdi ben mümkün olduğunca bunu yapmaya çalışacağım. Fakat benim için ilk kural ya da prensip; gizliliğin özgürlük olduğudur.


Bu nedenle ne açık kimliğimi ne de bu kimliğe ulaşmayı sağlayacak bilgi vereceğim. Elbette yakınımdakiler şeş kaza beni takip ederlerse anlayacaktır. Onlardan da benim ile ilgili bir bilgi paylaşmamalarını rica ediyorum.

Ama nasıl biriyle muhattap olduğunuzu bilmeniz ise; işte o hak kısmına giriyor. Çok farklı özellikleri olan biri değilim. Belki eğitim seviyem ortalamanın üzerindedir; ama ben biriktirilen diplomaların eğitim düzeyini gösterdiğine inanmıyorum.


Örneğin kendisine her zaman danışmaktan mutlu olduğum ortaokul mezunu bir arkadaşımın fikirlerini, tanıdığım birçok profesörünkine değişmem.


Bunun dışında meraklı bir adam olduğuma inanırım. Bir düşünürün dediği gibi en sevdiğim cevap; bilmiyorumdur. Çünkü öğrenilecek yeni bişey var demektir.


Kimseye birşey öğretme derdinde de değilim. Zaten kimse kimseye birşey öğretemez, sadece öğrenmek isteyenler kulak kabartır söze o kadar.


Büyük ölçüde beni anlatacak olan bu web sayfasında, çoğu zaman tartışabilmek ve beraber kulak kabartabilmek için hukuk dahilinde sınırları zorlayacağımdan emin olabilirsiniz. Ha bir de Pazartesi ve Perşembe günleri birer tane yazı yayınlayacağıma söz verebilirim; daha fazlası olabilir ancak daha azı olmaz.

Eğer yazılarım hoşunuza gittiyse, lütfen @mrdelisapkaci twitter hesabımı ya da mr.delisapkaci Instagram hesabımı takip edin. Yazıları yayınladığım anda bu hesaplarda bildirimde bulunacağım.

Unutmayın,
benimle aynı fikirde olmanız gerekmez; hatta olmamanız hoşuma gider. Çünkü tartışabiliriz. Ben de kendimi daha iyi ifade edebilme şansına sahip olurum.
Ama iyi niyet ve saygı ölçüsünde.


Eğer merak ettiğiniz bir husus olursa, lütfen mail atmaktan çekinmeyin. Emin olun hepsi cevaplanacaktır. Siz zaman ayırıp benim yazımı okumuşsunuz; benim size cevap vermemem mümkün değil. Çünkü ölçümüz saygı.


En son olarak, neden deli şapkacı diyebilirsiniz. Yaklaşık 20 yıldır en yakın dostlarımdan birisi bana ısrarla Deli Şapkacı der durur. Ben de hazır delirmişken bu ismi kullanmaya karar verdim. Niye Deli Şapkacı? Biraz edebiyata ilgisi olan herkes bilir bu karakteri.


Siz karar verin ne ölçüde deli şapkacı olduğuma…

Deli Şapkacı

Print Friendly, PDF & Email